Menu

O kraju kwitnącej wiśni, która wiśnią nie jest...

Blog w którym poruszam tematy związane z życiem w Japonii, oraz o związku z Japonką

Newsy z Japonii #1 Pobicie 15 letniej dziewczyny na dworcu Utsunomiya. 13 lutego 2019

wojcgas96

Chciałbym w tej serii poruszyć takie newsy dnia codziennego, jakie można przeczytać w Japonii. Na zagranicznych portalach można tylko przeczytać o dziwotach z tego kraju, co bardzo wypacza obraz kraju i jego społeczeństwa.

Dziś w godzinach porannych na dworcu w Utsunomiya 24 letni Japończyk Taguchi Yuta pobił 15 letnią dziewczynkę, która udzielała pomocy innej Japonce, po tym gdy w wyniku złego samopoczucia, zwymiotowała ona w autobusie. Niechcący część wymiocin spadła na w/w chłopaka co spowodowało u niego wściekłość. Po wyjściu z autobusu, za pomocą pałki teleskopowej tzw. batonu, pobił dziewczynę.

Japończyk został zatrzymany przez policję, wg słów zatrzymanego, powodem pobicia dziewczyny była wściekłość spowodowana tym że pomogła ona chorej kobiecie. 

Mój komentarz: Wielu Japończyków w drodze do pracy jest wysoko sfrustrowanych i często zdarza się, że wyrzucają z siebie pokłady agresji. Tzw. dopychacze nie służą do dopychania ludzi w pociągach tylko do kontroli tłumów, często agresywnych, a przy okazji "dopychają" gdy drzwi pociągu się nie chcą zamknąć.

© O kraju kwitnącej wiśni, która wiśnią nie jest...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci